Veľa fajčiarov sa po prečítaní informácií o odvykaní fajčenia metódou biorezonancie kladie rôzne otázky. Na najčastejšie Vám dáme stručné odpovede.

• Existuje nejaký dôvod prečo neprestať fajčiť?
Neexistuje. Aj keď veľa fajčiarov udáva, že im fajčenie pomáha prekonať stres a dodáva sebadôveru.

• Niektorí skeptici hovoria o abstinenčných problémoch. Je to pravda?
Nie je. Abstinenčné problémy, vyskytujúce sa pri liečbe alkoholikov, sa pri antinikotínovej terapii nevyskytujú. Liečba má odstrániť chuť na cigaretu a Vám zostáva len problém ako vyplniť voľný čas, ktorý ste predtým venovali fajčeniu.

• Som vystresovaný človek, zanechanie fajčenia možno nezvládnem a preto by som sa chcel poradiť s lekárom.
Pred, počas alebo po skončení terapie je možné konzultovať priebeh a výsledky s lekárom. Na Vaše otázky o problémoch so sebazaprením, stresom, abstinenčných príznakoch a pod. odpovie lekárka - odborníčka na pľúcne choroby a alergie.

• Čo keď mi terapia nezaberie?
Je to len veľmi málo pravdepodobné. Terapia odstráni chuť na cigaretu takmer každému. Je následne len na Vás, či tento pozitívny dôsledok využijete a prestanete fajčiť. Asi 15 až 20 percent fajčiarov však nemá takú pevnú vôľu a preto je v týchto prípadoch dobré terapiu zopakovať. Úspešnosť opakovaných terapií je takmer istá.

• Dá sa nejako moje rozhodnutie zapáliť si cigaretu po terapii ovplyvniť?
Nedá. Vaše rozhodnutie zapáliť si cigaretu hocikedy je zásadné, nedá sa odstrániť ani potlačiť napr. liekmi a podobne. Preto ten, kto chce absolvovať odvykaciu terapiu, musí byť presvedčený o svojom pevnom rozhodnutí prestať fajčiť. Biorezonančná metóda mu v tom pomôže.

• Hovorí sa, že ak prestanem fajčiť, budem mať väčšiu chuť na sladkosti a čokoládu, čo môže spôsobiť priberanie na váhe. Dá sa tomu nejako zabrániť?
Áno, okrem rozumného stravovania na princípoch zdravej stravy (o ktorom sa môžete poradiť s prítomnou lekárkou) je možné absolvovať aj terapie na odvykanie chuti na sladké a čokoládu.

• Je možné antinikotínovú terapiu pomocou prístroja BICOM ešte viac zintenzívniť?
Áno, je možné celý priebeh terapie nahrať na špeciálny čip, ktorý slúži na predĺženie a zintenzívnenie účinku tejto metódy. Čip sa lepí na šiesty krčný stavec, alebo do oblasti pupka.

• Môžem sa po absolvovaní terapie pohybovať v prítomnosti fajčiarov?
Áno, metóda biorezonancie odstráni chuť na nikotín rozhodujúcim spôsobom bez rozdielu v akom prostredí sa nachádzate. Prítomnosť iného fajčiara u Vás nevyvolá chuť na cigaretu. Je však potrebné odstraňovať zlé návyky, ktoré si fajčiar vypestoval dlhodobým fajčením.

• Za akú dlhú dobu od zbavenia sa zlozvyku fajčenia sa mi obnoví zdravý chod organizmu?
Je to individuálne a závisí to od miery poškodenia Vášho zdravia. Štatistiky udávajú, že do 20 minút sa Vám vráti normálny krvný tlak a pulz, do 1 roka sa Vaše pľúca vysporiadajú s hlienom a riziko infarktu sa zníži na polovicu.

• Dajú sa metódou biorezonancie liečiť aj iné zdravotné problémy?
Áno, táto metóda je vhodná a dosahuje veľmi dobré výsledky pri funkčných poruchách, najmä pri alergiách, zažívacích problémoch, migrénach, únave, zníženej imunite, infekciách dýchacích ciest, bolestivých stavoch pohybového aparátu, a pod.

• Je možné možnosti biorezonančnej metódy liečenia konzultovať?
Samozrejme, kontaktujte nás telefonicky alebo emailom a radi Vám odpovieme a navrhneme najlepšiu možnú terapiu.